| DenisDroper a întrebat:

Mi am facut un server de mc 1.8 imi merge bine ma rog pot intra si alti dar nu imi merg pluginurile... (am spigot) le am bagat in plugins am redeschis serverul si nu merg am auzit ca trebuie sa le configurez sau ceva dar nu stiu cum si de unde. Ajutati-ma va rog sad! Merci Anticipat!

1 răspuns:
| florincreatoruldevideoclipuri a răspuns:

1.Asigura-te ca ai OP (scrii in consola /op )
2. Daca ai Router trebuie sa faci Port Forwarding
3. Daca pluginurile nu merg NICI daca ai OP inseamna ca sunt pentru o versiune mai veche sau nu sunt compatibile cu Spigot (ceea ce poate asigura conflicte, erori si eventual crash la server)