| AlleshiaBy a întrebat:

plss Help! ce putere trebuie sa aiba boxele[chiar genius] pentru a se auzi bine si basu sa fie bun. si in total sa fie niste boxe bune? Putere RMS/Putere PMPO. FUNDA!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Te iei dupa puterea REALA! Pe cutie (daca cumperi un sistem 5 + 1) scrie puterea reala de ex 200 W->si asta inseamna un subwoofer de 100W si 5 sateliti de cate 20W -->>asta trebuie sa iei in considerare la boxe. (nu are nici o legatura PMPO cu puterea de auditie a boxelor) Cel mai bine te ghidezi dupa RMS -> puterea REALA!
Bafta!

1 răspuns:
| AlleshiaBy explică:

Ms pentru ajutor!:*