| JanetTrici a întrebat:

Recent mi-am luat un telefon nou de la firma Digi. Am introdus codul PIN, dar imi cere si codul PUC, cod pe care nu il stiu. Ce sa fac? (Nu vreau sa-mi schimb numarul)

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Codul puk este asociat cartelei sim (cartela introdusa in telefon). In mod normal, se poate afla de pe un alt sim avand acelasi operator sau, ca varianta de rezerva, poti suna la Serviciu clienti al operatorului de telefonie mobila de care apartii, pentru a-ti furniza aceste informatii, legate de puk.