| LorenaElena186 a întrebat:

Pana acum am avut doar cartele de Vodafone. M-am gotarat sa imi schimb numarul si sa ma mut pe cosmote. Mi-am luat cartela, am introdus-o in telefon, am introdus codul pin apoi a aparut "aparat restrictionat". "introduceti codul de restrictionare". Ce sa fac? Va rog mult ajutati-ma. FUNDA.

Răspuns Câştigător
| catablondu a răspuns:

Cred ca e vorba de codul telefonului, care a fost activat sa nu permita functionarea cu alte cartel. Trebuie sa introduce codul telefonului pe care il gasesti in manualul de utilizare daca nu l-ai schimbat. Sarbatori fericite.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil ai telefonul codat pe Vodafone. ( Zic din proprie experienta, am avut telefon codat pe Orange, si m-am dus la o firma care se ocupa cu asa ceva si la facut Neverlocked in asa fel incat sa pot sa folosesc cartela de la orice firma de telefonie mobila)

| gabrielciprian a răspuns:

Pai se pare ca telefonul e codat pe Vodafone, nu e liber de retea