| Cllaudellu a întrebat:

Stie cineva cum se joaca Minesweeper? Jocul acela cu niste patratele, apesi pe ele, iti arata niste cifre si nu trebuie sa dai in acele bombe ascunse. Chiar nu ii inteleg sensul.

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

E. noroc. Sigura "smecherie" e ca cifrele alea, iti arata cate posibile bombe sunt in 8 casute din jurul lor. De exemplu daca ai cifra 3, in 8 patratele care o inconjoara pot fi 3 bombe... si asta te ajuta oarecum. E cam greu joculetul.