| MaNumescCumDoresc a întrebat:

Voi ati castigat vreodata la jocul Minesweeper?

Răspuns Câştigător
| alecx4music a răspuns:

Da, este foarte simplu: numerele reprezinta cate bombe se afla in jurul patratului cu numarul respectiv.
Exemplu: apesi pe un patrat la intamplare si apare 2 - asta inseamna ca in jurul patratului pe care ai apasat sunt 2 bombe. La inceput trebuie sa gasesti mai multe numere (asta faci la nimereala) apoi apesi click stanga si dreapta (in acelasi timp) pe numarul din coltul unui patrat. Cate-odata trebuie sa dai la nimereala. Din pacate nu l-am termin
Uite aici tutorial: http://youtu.be/GDzoyOJRq0o

2 răspunsuri:
| Newbye a răspuns:

Dap...e greu dar cifrele iti arata cate mine sunt in jur...totul e sa ai intuitie si putin noroc.laughing