| July20 a întrebat:

Hello. am si eu o problema cu un cont de steam. ma poate ajuta careva? Cand incerc sa intru pe cont imi spune sa bag un cod GUARD care mi-a fost trimis pe mail dar ideea este ca nu mai stiu parola de la acel email. In schimb stiu numele de steam, parola de steam, licenta (am acel cod)... Cum pot sa imi recuperez contul? o seara faina

15 răspunsuri:
| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Nu cred ca exista vreo solutie.Atat timp cat ai emailu poti sa recuperezi parola si numele dar invers nu se poate.

| July20 explică (pentru Apetrei_Bogdan_1995):

Da dar atat timp cat am licenta de ce nu s-ar putea face nimic?

| July20 explică (pentru Apetrei_Bogdan_1995):

Apetrei bogdan da-mi te rog frumos id-ul tau...

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns (pentru July20):

Pe steam cautama ca:Apetrei Bogdan
Pe skype ca:gamemaster7571

| Nєó a răspuns:

Dacă ai licenţa (CDKEY-UL) poţi trimite ticket la STEAM şi o să îţi reconfigureze contul pe adresa de mail dorită.

| July20 explică (pentru Nєó):

Nici macar asta nu stiu sa fac
am nevoie de ajutor
id meu : iuliaaa. july

| July20 explică (pentru Nєó):

As avea nevoie de ajutor
id meu : iuliaaa. july

| KodrutZ a răspuns (pentru July20):

Nu trebuie' sa stii, trebuie doar sa vrei. Steamu' e destul de clar. Pina si o maimuta il poate folosi cu un pic de logica.

| July20 explică (pentru KodrutZ):

Atunci explica-mi tu te rog daca stii despre ce este vorba

| KodrutZ a răspuns (pentru July20):

Nu ma plateste nimeni pentru asta. Site-ul Steam nu e scris in chineza. Daca folosesti un serviciu in care bagi chiar bani, ar trebui sa te poti descurca cu suportul... am avut si eu belele cu ei, le-am rezolvat.

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns (pentru KodrutZ):

Dar destept esti ma, pacat ca iti lipsesc alte calitati ca empatia.Te contacez eu July20

| KodrutZ a răspuns (pentru Apetrei_Bogdan_1995):

Empatia? Empatie se cheama? Pentru astia ca July in curind o sa se puna instructiuni la hirtia igienica si tot o sa urle in gura mare ca au nevoie de ajutor!

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns (pentru KodrutZ):

Poti intra pe steam si la "Retrive a lost account" bifeaza "I don't know my name"Dupa asta poti da acolo codul sau alte optiuni.Am trecut si eu prin asta dar m-am concentat pe recuperarea contului de yahoo si am scapat.Noroc!

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns (pentru KodrutZ):

Sa iti uit parola la ceva se intampla si cand se intampla cu steam parca ai pierdut totul.Ce ai zice sa pleci daca nu vrei sa ajuti pe nimeni.

| KodrutZ a răspuns (pentru Apetrei_Bogdan_1995):

E ca si cum ai zice "se mai intimpla sa iti pierzi copilul pe strada". Parolele se STOCHEAZA, nu se tin minte. Asta daca nu esti maimuta. Exista Last Pass si multe alte servicii similare, sau poti pur si simplu sa le tii intr-un fisier text pe care il lasi in calculator si intr-un stick USB ca sa fii sigur. Dar nah, e grele de-astea...