| dragutzyy a întrebat:

Hey cum scap de internetul de la imvu din internet explorer si google chrome? adica, cand vreau sa deschid in loc de google imi apare imvu...ce fac? funda.pt amandoua vreau sa scap de el.

Răspuns Câştigător
| AnimatedSignature a răspuns:

Google Chrome: scrie in bara de website stii tu care, chrome://chrome/settings/ si mai jos scrie "Setaţi ce motor de căutare este utilizat atunci când se caută din caseta polivalentă." Daca acolo scrie IMVU, tu schimbi la Google.
Internet Explorer: E un buton numit "Tools" si are o sageata in jos. Dai acolo, dai pe "Internet Options". Acolo, e o chestie "Home Page" acolo scrii: "http://google.com".
Sper ca ti-am fost de ajutor.