| nicusor123 a întrebat:

Hey imi merge minecraftul destul de greu? dar si calculatorul este destul de vechi...ce piesa/e ar trebui schimbate ca sa imi mearga la perfectie sau macar bine?

6 răspunsuri:
| PokeEdy a răspuns:

Placa video...dar daca ai memorie plina mai sterge din chestii care nu sunt folositoare, daca ai 1-2 RAM memorie normal ca nu iti merge...

| StefyBoy a răspuns:

Nu baga bani in joc, fa ca aici : http://www.minecraft-romania.com/......t6174.html Unui prieten i-a mers si ii merge minecraft-ul la perfectie acum

| TotulDespreTalesRunner a răspuns:

Placa video.

| FlorinGaina1234 a răspuns:

Te sfatuiesc sa iti bagi 4 gb de ram cu un stic

| Adrian_Adrian_1993 a răspuns:

O varianta ar fi sa umbli putin la setarile
video pentru a nu iti face mult lag

| ionutz12zxz a răspuns:

Http://www.games-utilities.com/minecraft-1-4-2-optifine-hd-a6-ultra-mod/ ia de pe site-ul asta optifine si instaleaza-l e un programel mic care face minecraftul sa mearga cu 20 fps! si mai mult bafta garantat! si eu il folosesc