| paulaaaaa a întrebat:

Am o problema destul de mare...deci, am un laptop destul de vechi, cam din 2008, Acer, si desi mi-am reinstalat windowsul de curand, tot nu merge cum ar trebui, adica merge foarte greu, si ce ma dernajeaza pe mine cel mai rau la el este ca nu ma pot uita la filme pentru ca merge greu si se intrerupe tot timpul. Acum intrebarea mea este, stie cineva vreun program sau orice altceva ca sa-l pot face sa mearga mai bine? Sau nu neaparat, macar ceva sa-l faca sa mearga mai bine cand ma uit la un film. Va rog mult de tot!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum zice si pbsolver,e usor sa instalezi un windows, asa ca iti sugerezi sa incerci mai multe variante, vezi care se potriveste mai bine, un sp1, sp2 sau sp3, cauta pe net tutoriale care iti arata cum faci un windows sa se miste mai rapid, pana la urma o sa reusesti tuwinking

10 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Ce windows ai instalat?

| paulaaaaa explică (pentru horia2012):

Xp am avut dintotdeauna

| horia2012 a răspuns (pentru paulaaaaa):

Si eu cu ce sa te ajut. Te-am intrebat ceva pe 31 Ianuarie.
Ai premiat un rapsuns de panarama, la misto in aceeasi zi si dupa 2 saptamani ceri ajutor?

| paulaaaaa explică (pentru horia2012):

Deci, nu l-am premiat in aceeasi zi. l-am premiat chiar ieri, cand ti-am raspuns si tie. l-am premiat pentru ca a fost cel mai concret raspuns pe care l-am primit. nu prea cred ca esti in masura sa ma critici pentru ceea ce fac. si chiar daca faceam cum ai zis, era treaba mea, nu a ta!

| horia2012 a răspuns (pentru paulaaaaa):

Ai dreptate. "sp1, sp2, sp3, cauta tutoriale pe net"-concret raspuns.
Sper ca-ti merge bine laptop-ul.

| Public22 a răspuns:

Baga-i un windows mai vechi

| pbsolver a răspuns:

Trebuie curatat, optimizat. e foarte usor sa instalezi un windows, e foarte greu sa-l faci sa "mearga" cum trebuie. nu cunosti pe cineva care se pricepe?

| Z3R0H0uR a răspuns:

Update la drivere si placa video. Folosirea unui windows mai vechi, de exemplu XP.