| cristina864 a întrebat:

am o intrebare pentru voi. Vreau sa imi descarc Minecraft 1.8 intr-un mod usor dar care sa functioneze si la calculatoarele care nu functioneaza foarte bine (pentru ca eu am incercat cumva si imi da,, Bad Conection,,)

Ma puteti ajuta? Ce mod poate fi?

1 răspuns:
| DustyFlash a răspuns:

Ai internetul slab...si trebuie sa instalezi optfine si sa dai la cele mai mici setari ca sa mearga foarte bine (sau macar cand sa mearga)
Daca ai putin RAM nu il juca deoarece iti vei arde ramul si calculatorul poate.