| AndreeeaLoly001 a întrebat:

Am o problema cu pc-ul. Am incercat de curand sa descarc IMVU si Metin 2, dar la ambele imi da "download filed" atunci cand vreau sa le instalez. Deci de descarc si cand apas pe aele din folderul "Descarcari" din My Computer. Ce as putea sa fac ca sa mearga? Mi-a fost reinstalat windows-ul cam prin iulie. Are ceva de-aface cu asta? Fundita.

6 răspunsuri:
| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Deci în primul rand ca să descarci ceva, orice, ai nevoie de spațiu liber în partiți-a C, asigură-te că nu e cu roșu acea dungă care îți precizează memoria. Încearcă să faci o curățare cu CClener și încearcă să schimbi locația downlod-ului din opțiunile browsere-ului.

| AndreeeaLoly001 explică (pentru ۰A۰n۰i۰m۰e۰):

Nu memoria e problema, pentru ca am mai mult de 3 sferturi din memorie libera. Eu am mai avut si IMVU si Metin in pc, dar acum cand am vrut sa descarc iar, nu a mai mers.

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns (pentru AndreeeaLoly001):

Poate site-urile oficiale își mai fac revizi, ai încercat să descarci și de pe alte site-uri? Încearcă să faci instalarea pe Pc-ul unui prieten șă ți-l tragi pe un stick și apoi să îl dezinstalezi din Pc la tine cu Revo Uninstaler : http://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html, pentru că s-ar putea să nu fi dezinstalat corect jocurile și ca acestea să fie pentru Pc-ul tău încă oarecum active și download-ul să nu fie permis deoarece jocul este deja " instalat ".

| AndreeeaLoly001 explică (pentru ۰A۰n۰i۰m۰e۰):

Nu, nu e nici asta, nu le mai am in pc pentru ca mi-a fost reinstalat windows-ul. Poate totusi nu mi-a fost reinstalat windows-ul corect. Mersi oricum.

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns (pentru AndreeeaLoly001):

Dacă ți-ai băgat Windows 8, se prea poate ca acele jocui să nu functioneze cu sitemul de cooperare.

| AndreeeaLoly001 explică (pentru ۰A۰n۰i۰m۰e۰):

Am Windows Xp.