| GraveDigger91 a întrebat:

Am o problema, nu am fost activ pe steam de 2 luni si acum cand incerc sa ma conectez imi cere codul de la steam guard, eu am bagat sa imi dea codul pe email, dar nu primesc nimic, si eu stiu id-ul contului si parola, sa fac steam ticket?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur mailul pe care te uiti e ala bun? Adica poate in 2 luni de inactivitate ai mai uitat cate una, alta. Daca esti sigur de asta si mailul nu a aparut nicaieri (nici in spam) dupa vreo 30 de minute (poate mergea mai greu cand ai incercat tu, desi ma indoiesc) poti face ticket. Daca faci ticket asigura-te ca incluzi si o dovada ca e contul tau (gen o factura sau ce o fi cand ai bagat bani in steam - o gasesti pe Paysafe sau PayPal, un CD-Key folosit pe contul tau, orice care chiar poate demonstra ca tu esti proprietarul si ca nu incerci sa furi contul).