| anonim_4396 a întrebat:

am un laptop Acer aspire 5720z. e cumparat acum 9 ani! as putea face ceva ca sa pot juca minecraft macar la detalii low? ca dau click, mi se incarca si se inchide singur! ce as putea face ca sa pot juca minecraft macar la detalii low?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai numai cei 2 Gb de RAM cu care a venit laptopul din magazin poti sa mai pui 2 Gb pentru ca el suporta 4 Gb. Va trebui, insa, sa le vinzi pe cele vechi doarece el vine cu 2 x 1 Gb. Poti incerca dar acest laptop are un procesor dual core care este foarte slab. M-am uitat la core 2 duo si pentru laptopul tau nu exista ceva bun. Ai socket ppga478 si FSB 533.