| vanessa98 a întrebat:

care imi zice si mie cum sa fac un text sub HTML si sa inserez o poza?
testul este acesta:
primavara(ingrosat)este unul din cele 4 anotimpuri ale zonei temperate care marcheaza tranzitia de iarna spre vara.
si daca imi puteti zice cum sa bag o poza tot in HTML. va rog mult dau funda celui mai bun raspuns

2 răspunsuri:
| mihaiion2 a răspuns:

Primavara este unul din cele 4 anotimpuri ale zonei temperate care marcheaza tranzitia de iarna spre vara.

Copiezi tot ce am scris mai sus intr-un fisier deschis cu notepad si apoi il salvezi cu extensia. html sau.htm. Daca nu te lasa sa il salvezi din notepad direct cu extensia asta il salvezi ca fisier txt si ii schimbi pe urma din windows extensia. Poza pe care vrei sa o pui in fisier trebuie sa se gaseasca in acelasi director cu fisierul. Acolo unde am scris numele_pozei.jpg este numele fisierului cu poza - evident. Banuiesc ca vrei sa bagi o poza cu primavara care se numeste primavara.jpg - atunci vei scrie exact asa :
Ghilimelele si semnele sunt obligatorii.

| mihaiion2 a răspuns (pentru mihaiion2):

Nu poti sa vezi raspunsul deoarece browserul a interpretat mesajul html - tot internetul bazandu-se pe acest limbaj. Mai incerc odata:
! html$$
! body$$
! p$$! b$$Primavara!/b$$ este unul din cele 4 anotimpuri ale zonei temperate care marcheaza tranzitia de iarna spre vara!/p$$
! img src="cabinet.jpg"$$

!/body$$
!/html$$

Inlocuiesti in mesajul de mai sus! cu < si mai inlocuiesti $$ cu >