| No1Limit1 a întrebat:

HEY TPU! Ce mai faceti? Am si eu o intrebare despre jocul Minecraft l-am downloadat si vreau sa-i instalez un MOD cine stie cum instalez MOD-ul? Id meu yeejun102000@yahoo.com.FUNDA+VOT!

Răspuns Câştigător
| LollER a răspuns:

OK
In primul rand s-ar putea sa ai nevoie de modloader (pentru versiunea ta. ultima versiune e 1. 2. 4). Dupa ce ai descarcat mod loader intrii in C:\Users\Numele utilizatorului tau\AppData\Roaming\. minecraft\bin
faci o copie la minecraft. jar
deschizi originalul cu winrar(7zip sau altu') si copiezi fisierele din modloader in arhiva minecraft. jar a jocului.
Acum ai instalat modloaderul.
Pentru a instala un mod trebuie sa fie pentru versiunea ta.
1 Deschizi iar arhiva minecraft. jar(cea de la C:\Users\numele utilizatorului tau\AppData\Roaming\. minecraft\bin)
2Copiezi din arhiva modului tot in arhiva deschisa
3 Pornesti jocul.
Have fun