| Punk57 a întrebat:

ce parere aveti de urmatorul sistem pentru gaming si daca se poate safturi pentru a-l face mai ieftin: https://www.pcgarage.ro/cos/
-Placa de baza MSI 760GA-P43 (FX)
-Memorie Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL11
-Hard disk Toshiba DT01ACAxxx 1TB SATA-III 7200 RPM 32MB
-Sursa Corsair Builder Series CX600 80 PLUS Bronze
-Procesor AMD FX-6350 3.9GHz box
-Placa video Sapphire Radeon R9 280 Dual-X OC WITH BOOST 3GB DDR5 384-bit
Totalul pe pcgarage e de 2.811, 00 RON
P.S. Vreau sa il fac sa ruleze toate jocurile pe very high

2 răspunsuri:
| BlackNinja a răspuns:

Super sistem.Cred ca o sa iti mearga toate jocurile pe maxim.Eu cu un procesor FX 6300, placa video Radeon HD 7770 Vapor-X si 8 GB ram ca ai tai pot rula aproape orice joc pe very high.

| Punk57 explică (pentru BlackNinja):

Ma gandesc sa il cumpar, dar vreau sfaturi pentru a-l face mai ieftin sau mai performant. Daca te pricepi spune-mi te rog daca exista vreun bottle-necking