| DaRkNeSs22 a întrebat:

dau fundita celui care imi spune ce trebuie sa fac la CrossFire pentru ca l-am instalat dau sa intru in joc se downloadeaza ceva si dupa mi se incarca pana la 70%, si da o eroare:yawn, va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| MariusMorse a răspuns:

1. Pentru CrossFire iti trebuie o placa de baza care suporta asa ceva.
2. I-ti trebuiesc 2'ua placi video care pot face CrossFire.
3. Conectezi cele 2'ua placi video intre ele cu...(i'mi scapa momentan numele piesei care leaga placile intre ele...).
4. Daca deja indeplinesti cerintele de mai sus deschizi Catalystu si te duci pe sectiunea CrossFire si o activezi.
5. "ce trebuie sa fac la CrossFire pentru ca l-am instalat" CrossFire'ul este o aplicatie integrata in driverul pentru placa video, adica in Catalyst si este folosit numai de AMD.
6. "dau sa intru in joc se downloadeaza ceva si dupa mi se incarca pana la 70%, si da o eroare" Asta nu are nici o legatura cu CrossFire, cred ca este de la joc o'daca e zici ca descarca (ce descarca nu ai spus) ceva.
7. Cred ca problema ta este jocul nu CrossFire'ul.
8. O poza, un link, niste detalii despre ce descarca si eroare ar fi fost de ajutor.

| DaRkNeSs22 explică (pentru MariusMorse):

Eu l-am luat dupa situl oficial si in legatura cu eroarea aceea o da cand apare asta:
Please wait while setup is loading

| MariusMorse a răspuns (pentru DaRkNeSs22):

Un screenshoot/pritscreen ar fi de folos. "Please wait while setup is loading" in traduce ar fi "te rugam asteapta pana incarca configurarea".

| DaRkNeSs22 explică (pentru MariusMorse):

Installer integrity check has failed.Common causes include incomplete dowload and damage media.Contact the installer's author to obtain a new copy.

More information at:http://nsis.sf.net/NSIS_Error
Am intat acolo spune ca se poate sa nfie cel orginal dar eu l-am luat dupa situl lui unde trebuie sa te inregistrezi. Poate stie cineva altul.

| MariusMorse a răspuns (pentru DaRkNeSs22):

K, dar nu vad legatura dintre JOC, CROSS FIRE si NSIS. Dece cand pornesti jocu descarca NSIS care este un software pentru creare de setup'uri si nu are legatura nici cu jocurile nici cu CROSS FIRE.
Sincer nu mai inteleg nimic, zi'mi te rog cate placi video ai pe placa de baza si ce joc incerci s-a joci.
Cum am spus NSIS nu are treaba cu jocul tau, incearca sa intrii in joc cu net'u oprit.

| DaRkNeSs22 explică (pentru MariusMorse):

Meriti fudna.In fine, chiar daca nu merge, poate stii de unde il pot lua in afara de situl oficialhappy

| MariusMorse a răspuns (pentru DaRkNeSs22):

Merci pentru fundita!
http://www.brothersoft.com/nsis-62016.html sper sa-ti mearga!

| MariusMorse a răspuns (pentru DaRkNeSs22):

Intreaba cine il are si de unde la descarcat.

| DaRkNeSs22 explică (pentru MariusMorse):

Am pus intrebarea acum...

| MariusMorse a răspuns (pentru DaRkNeSs22):

Frate de ce nu mi'ai spus ca asa se numeste Jocul CrossFire, eu m-am gandit la CrossFireX intre 2-ua placi video, mama DRACU.

| DaRkNeSs22 explică (pentru MariusMorse):

Si acum stii sa ma ajuti?happy

| MariusMorse a răspuns (pentru DaRkNeSs22):

Sincer Habar nu am de joc si nici de problemele cu el, iti recomand sa intrii pe un site de JOCURI si te uiti la commenturile fiecari SITE pentru jocul respectiv. Asa iti faci o idee cam ce probleme au intampinat altii, ce rezolvari au gasit si desigur il alegi pe cel care are cat mai putine comentarii cu probleme. Eu am gasit un site dar nu ma lasa astia aici sa-ti dau link cu el pentru ca fac piraterie... sad
PS: I'mi pare rau ca am luat o funda pe nemerit sad (JOCURI si SITE este pentru cuvantul t0rr0nt nu am cum sa'l sriu altfel)

| DaRkNeSs22 explică (pentru MariusMorse):

Poti sa mi-l dai prin mesaj sau pe mess:cs_darkness

14 răspunsuri:
| wrath007 a răspuns:

E o problema cu internetul!

| oj a răspuns:

Puteti sa-mi spuneti poti sa te inregistrezi in CrossFire un timp nu se permitea?