| mcroxx19 a întrebat:

Hey TPU,

Mi-am facut un server de minecraft 1.6.4 si merge doar ca problema e ca daca tin eu serverul pe PC-ul meu imi merge foarte sacadat, iar daca serverul este pe PC-ul prietenului meu nu merge sacadat. Cum sa fac si ce sa fac ca sa nu mai mearga sacadat? Am windows xp.
Cel mai bun raapuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Ottakringer a răspuns:

Depinde si foarte mult de RAM-ii pe care ii ai. Eu cu 4 gb RAM mai am probleme cateodata pe unele servere. Daca ai 1gb sau 2gb automat o sa ai lag fps din cauza asta. Mai ales ca e serverul tau e si mai rau happy

2 răspunsuri:
| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Serverele dedicate sunt greu de suportat pentru calculatoare vechi.Banuiesc ca ai deja Hamachi oricum ce trebuie tu sa faci e sa intri pe o harta din singlepayer, apasa "Esc" apoi "Open to LAN". Alege modul de joc si apoi cand dai "Open"imi chat va aparea un port ex:756858
Ca prieteni tai sa se conecteze trebuie sa dea la conectare directa cu ip-ul in formatul asta: iiiiiiiiiiiiiiiii:pppppp
Unde i este ip-ul de pe Hamachi si p este portul din chat.Secces!

| mcroxx19 explică:

Bogdan sa stii ca am incercat prima data sa ma joc in LAN dar unul de pe YouTube a spus ca trebuie sa fim pe aceeasi etea de internet. Ex. Pe upc amandoi si a mai spus ca altfel nu merge. Si in tredevar nu a mers ca la prietenul meu ii spunea cant reach server ori ceva cu java.