| andreidorneanu01 a întrebat:

Hey TPU!

Vreau sa cumpar un PC de gaming, până în 3000-3500 de lei (mai mult pentru moba-uri și csgo), doar că vreau sa-l fac pe piese, sa conțină procesor de la Intel, și că placa video ( zic că un gtx 1660 de 6gb ar fi okay, îmi puteți spune și voi ceva exemple )

Doar cei pricepuți sa răspundă
Mulțumesc!

1 răspuns:
| Feitan a răspuns:

Hmmm, pentru ca pc-ul e facut special pentru cs-go si moba-uri ai putea sa nu te grabesti si sa iti faci un pc doar cu procesor pana mai strangi bani de o placa video mai buna. Dar daca vrei neaparat sa fie cu placa video, iti recomand procesoarele i5 generatia 9 F ( Exemplu : I5-9400F), F-ul inseamna ca nu are placa video integrata (asa ca o sa fie mai ieftin, dar la fel de bun ). Iar 1660 este o placa video mai mult decat suficienta pentru ce vrei tu sa faci cu ea happy.