| An0NiM2014 a întrebat:

Imi puteti spune un laptop pana in 3000 de lei:
sa aiba placa video GDDR5. Asta vreau si procesor i7.
Sa fie de gaming intr-un cuvant zis.
Multumesc!
(Funda)

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......b-greyrey/

Numai GT 740 incape in acest pret. Un laptop cu GT 750 care e buna pentru gaming costa de la 3800 in sus.

| An0NiM2014 explică (pentru Zangetsu):

Imi poti spune ceva?
Am intrat pe link-ul asta care mi l-ai dat si m-am uitat la specificatii si acolo la processor scrie ca Intel® Core™ i7-4500U Processor (4M Cache, up to 3.00 GHz), adica acolo la up to 3. 00GHz, inseamna ca procesrul merge pana la 3. 00GHz?

| Zangetsu a răspuns (pentru An0NiM2014):

Aia e functia turbo a procesorului, care in caz ca e nevoie o sa-si creasca viteza unui nucleu la 3 GHz.

| An0NiM2014 explică (pentru Zangetsu):

Pe acest laptop pot sa rulez, de exemplu Battlefield 3?

| Zangetsu a răspuns (pentru An0NiM2014):

Orice joc.

5 răspunsuri:
| caiboiul a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......b-greyrey/

Numai GT 740 incape in acest pret. Un laptop cu GT 750 care e buna pentru gaming costa de la 3800 in sus.Este foarte bun ti-l recomand
.