| TheM4A1 a întrebat:

vreau sa imi cumpar un joc de pe steam, adica Cs Go si nu stiu cum sa il achit, am auzit ca cel mai bine e prin paysafecard dar nu stiu cum se procedeaza ce trebuie sa fac unde sa ma duc? Cine si-la cumparat sa imi spuna si mie cum a facut.

1 răspuns:
| Gonrax a răspuns:

Uite cum trebuie să faci.
Ori iei un card paysafe, îți bagi PIN la steam la "buy game" sau ceva de genul, și ușor plătești jocul.
Dar mă gândesc că nu faci așa.
Deci uite. Există automate dinalea, chestiile alea roșii, unde poți să-ți reîncarci și telefonul.
Trebuie să găsești acolo o opțiune "Steam". Apoi îți bagi numele de utilizator (numele care scrie acolo sus, adică primul nume, nu cel de acum), apoi îți bagi banii și o să zică acolo câți bani ai băgat în euro.
Eu stau pe lângă 2 mega-image și e unul în fiecare, + unul lângă piață + unul în Sun Plaza.