| EpicNoobFace a întrebat:

Heyy TPU va rog cine le are cu informatica ajutati-ma si pe mine la jocul Minecraft am windows 7 si cand intru in joc imi da eroarea asta

Bad video card drivers!

Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers.

--- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 --------
Generated 7/31/12 2:50 PM

Minecraft: Minecraft 1.2.5
OS: Windows 7 (x86) version 6.1
Java: 1.7. 0_05, Oracle Corporation
VM: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Oracle Corporation
LWJGL: 2.4.2
[failed to get system properties (java.lang.NullPointerException)]

org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay.java:185)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:311)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:856)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:784)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:765)
at net.minecraft.client.Minecraft.a(SourceFile:236)
at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:657)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
--- END ERROR REPORT 4a983d1b ----------
dar in rest jocurile DIRT3 Deus Ex Driver san francisco Gta 4 imi merg perfect please i need help

1 răspuns:
| Darcknes a răspuns:

Driverul de la placa ta video nu are suport OpenGl, ti-as recomanda sa iti faci un update la driver, scrie si in eroare mai sus, probabil nu ai driver la placa video de la producator ci Microsoft Corporation (ce pune windowsul la instalare) si totusi am dubi cum de iti merge gta 4.