| anonim_4396 a întrebat:

Heyy. Vreau sa comand un procesor de la Altex. Pe net scrie ca produsele la 200+ lei au livrare gratuita, acesta costa 250. Vreau sa stiu ce alte taxe mai percep cei de la altex ca sa stiu cam cat o sa fie pretul final. vreau cu platire ramburs ( in momentul livrarii)

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Nu-ti vor lua mai mult! Si cei de la pc garage iti spun inainte ce vor lua... Daca aici scrie transport gratuit peste suma de 200 apoi asa va fi, nu trebuie sa platesti nimic in plus! Oricum vei vedea asta si cand completezi formularul de cumparare si livrare! Eu iti zic ca va fi exact atat cat scrie nu vor mai fi si alte taxe...

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ti-l vor livra gratuit! Deci nu vor mai percepe nici o alta taxa!

| PauL64xD a răspuns (pentru lpavel):

Nu ma refer la livrare, intrebarea era, daca mai percep alte taxe? De exemplu cei de la PCGarage percep o taxa de 12 lei pentru livrarea ramburs, alti 12 lei pentru optiunea de deschidere colet, si daca coletul este peste 5 KG, platesti 1.19 ron pe kilogram. La chestiile astea ma refeream. Gen Eu am exact 250 ron. Si voiam sa stiu daca ajunge la gen 270 - 280 etc.

| lpavel a răspuns (pentru PauL64xD):

Nu-ti vor lua mai mult! Si cei de la pc garage iti spun inainte ce vor lua... Daca aici scrie transport gratuit peste suma de 200 apoi asa va fi, nu trebuie sa platesti nimic in plus! Oricum vei vedea asta si cand completezi formularul de cumparare si livrare! Eu iti zic ca va fi exact atat cat scrie nu vor mai fi si alte taxe...