| SpeeDyDyCy a întrebat:

Hi!
Pe League of Legends exista niste ligi : - bronz; - argint; - aur; - platina; - diamant
La cate meciuri castigate se face schimbarea de la bronz-argint; argint-aur aur-platina platina-diamant?
Sper ca ati inteles! Dau Funda la raspunsul cel mai bun happy!

Răspuns Câştigător
| Music4life a răspuns:

Deci, daca nu te superi o sa iau totul de la 0.
In LoL exista 6 ligi (Bronze, Silver, Gold, Platinum, Diamond, Challenger) a cate 5 divizii fiecare.
Pentru a trece dintr-o divizie in alta trebuie sa acumulezi 100 de puncte pentru a declansa "o serie de avansare", adica trebuie sa castigi 2/3 meciuri pentru a avansa in divizie sau 3/5 pentru a avansa in liga.
Cum acumulezi puncte?
Cand esti nou intr-o liga / divizie incepi de la 0 puncte si cu fiecare meci castigat ti se adauga un numar variabil de puncte, in functie de sansele tale de castig, iar in caz ca pierzi din totalul tau de puncte se scade acel numar.

In concluzie. Ca sa treci din Bronze-3 in Bronze-2, trebuie sa acumulezi 100 de puncte si dupa accea urmatoarele 2/3 meciuri sa fie "Win"
Iar sa avansezi din Bronze-1 in Silver-5 trebuie sa acumulezi 100 de puncte si pe urma sa castigi 3/5 meciuri.

Sper ca am fost destul de explicita. ^^

1 răspuns:
| Andreww42 a răspuns:

7 ligi acum happy