| teodora612 a întrebat:

Hristos a inviat! As vrea sa pun si eu o intrebare.Cum se jocaa monopoly junior hannah montana.Cat mai repede va rog.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NoNameAnonim a răspuns:

Este simplu.In total ai 48 de casute de culori diferite.si un pachet de carti Change (24).Cartile Change se amesteca si se pun in locul marcat pe tabla de jos.Bani se impart :5 hartii de cate 1 dolar, 4hartii de cate 2 dolari, 3 hartii de cate 3 dolari, 1 hartie de 4 dolari si 1 hartie de 5 dolari.Fiecare primeste acesti bani.
La inceputul jocului tu cu adversarul va algeti fiecare cate un set de casute de acceasi culoare.In joc un jucator trebuie sa fie banca care detine toti banii(nu-i poti folosi, bani ).
Cand jocul incepe de pe patratelul GO.Si dai cu zarul si depinde de ce numar dai ateta patratele muti pionul.Daca cazi pe patratelul Change trebuie sa extragi o carte Change pusa in mijlocul tablii de joc, daca cazi pe SEE DR. DRAKKEN trebuia sa platesti din banii tai sai pui in banca. Daca cazi pe un patratel care scrie Roll Again mai dai odata cu zarul tot tu.
Pentru a cumpara un loc pretul este mentionat pe patratel de ex 2$ si trebuia sa platesti 2$ si ii pui la banca.Nu poti lua banii de la banca si sai pui la loc cand ai (imprumuturi).
Cam atat ar fi despre monopoly junior hanna montana. Sper sati fi fost de ajutorbig grin fundita? te rog eu am scris atata si nu nu poti sa dai un click? big grin tongue pls