| rateu a întrebat:

Hristos a Inviat.TPU,va rog ajutati-ma am o problema cu placa video, deci acum 2 zile eram pe net si dintr-o data se blocheaza apare o dunga mare pe ecran se blocheaza calculatorul, dupa dau restart si rezolua e schimbat si e cea mai mica rezoltuie 640&480 4 biti se vede naspa vad in 2 culori si am dat update driver am sters driveru vechi l-am luat pe ala dp nVIDIA si tot nu merge nu pot sa schimb rezolutia, cand dau sa mi-a schimbe mi-a da tot pe asta.Va si enerveaza,macar daca imi puteti spune ce are placa video poate nu mi-a recunoaste, poate trebuie scoasa din unitate si bagata din nou, poate trebuie sa fac windowsu va rog ajutati-ma dau FUNDA!

3 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Ti s-a stricat placa video(cel mai probabil din cauza caldurii sau daca ai facut overclock), cel mai probabil trebuie sa cumperi alta.

| CinevaNou a răspuns (pentru CinevaNou):

Am patit si eu asta, dar in cazul meu s-a defectat singura dupa o luna. Imi aparuse o linie ciudata verde pe ecran, si linia era formata din mai multe dungi. SI apoi au tot continuat sa apara. Daca intram in jocuri sau schimbam rezolutia se bloca calc. Am incercat sa ii fac underclock, poate isi revine, dar degeaba. Asa ca am dus-o la garantie si mi-au dat alta.

Uite cum arata la mine inainte s-o duc s-o schimb: http://i.imgur.com/7htreXn.jpg

| rateu explică:

P.S: am o placa video nVIDIA gForce 8400 GS