| rateu a întrebat:

Am si eu o problema cu placa video.Deci cand ma jucam metin2 dintr-o data se blocheaza calculatorul apare o dunga pe ecran si dupa aceea in metin totu se vedea naspa nu avea culori alb negru nu se vedea scrisu si dupa aceea am dat restart la pc si mi se schimbase rezolutia acum am rezolutia 640&480 si vad alb negru.Am incercat sa schimb rezolutia am dezinstalat driveru de la placa din ea l-am instalat din nou am luat si driveru dp nVIDIA tot nu merge..Va rog ajutati-ma.

1 răspuns:
| piTiCcu a răspuns:

Salut,incearca rezolutia asta 1024&768&16 biti e cea mai buna rezolutie. Poate si procesorul tau e de vina..ar trebui sa te interesezi de un procesor pe net.Bafta!