| ZetaReticuli a întrebat:

Http://www.tonis.ro/......t2872.html

Hei salut. Am o mica intrebare
Vreau sa imi cumpar acest laptop pentru birou dar as vrea sa joc si ceva jocuri seara (max. 1joc sau 2). Intrebareaea este, se descurca bine in gaming cat de cat, sa zicem ca imi pun doar lol si cs go, cam in cate FPS uri ruleaza?
Ce raspunsurile unor persoane cu experienta. Multumesc. Dau funda.
Laptopul este in linkul de sus.:

?

3 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Citeste acest review: http://www.pcgarage.ro/......dos-black/

Laptop-ul este asemanator la performante cu ce ai tu.
Acel procesor pentium 3825u este un i3 cu 1MB in minus la memoria cache L3. Diferenta dintre acel pentium si acest i3 este foarte mica.

| ZetaReticuli explică (pentru SilviaDulcik):

Procesorul este Intel core i3.
Eu vreau sa stiu cu cate fps-uri merge in league of legends.La placa sa video : Nvidia geforce 920m... Vreau sa stiu fps-urile in care merge nu ce are sau altceva.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru ZetaReticuli):

Daca te uitai atent ai fi observat ca in review sunt si cateva exemple de jocuri. Daca merge Skyrim cu detalii High la 40-50 FPS fi sigur ca merge is League of Legends in peste 60 FPS cu detalii High.