| Gheorghie_Ovidu_1993 a întrebat:

Https://www.asus.com/Motherboards/P5K_PRO/ Salut, am modelul acesta, pot sa upgradez placa video? Am un gt 9400 521, vreau sa cumpar un gtx 750 https://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

7 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Da. Componentele sunt compatibile.

| EusebiuPWN a răspuns:

Da, o sa-ti mearga. Mai important ar fi sa preciezi cata memorie ram si ce model de procesor.

| Gheorghie_Ovidu_1993 explică (pentru EusebiuPWN):

Procesorul este un quad Intel q6600 si am 6 gb ramm imi merge gta v?

| Gheorghie_Ovidu_1993 explică (pentru EusebiuPWN):

Am 6 gb ddr2 ram mi o merge gtaV am un quad q6600

| Gheorghie_Ovidu_1993 explică (pentru EusebiuPWN):

Crezi ca merge ca scrie pcie expres 3.0 imi e teama sa nu dau banii degeaba te rog frumos.

| EusebiuPWN a răspuns (pentru Gheorghie_Ovidu_1993):

Gta 5 nu o sa-ti mearga chiar foarte bine. Probabil joci mpe un monitor cu rezolutie mica, 1360x768 sau ceva de genul. In rezolutiile mici procesorul este folosit mai mult decat placa video, iar procesorul fiind unul destul de slab nu stiu cat de bine o sa-ti ruleze gta 5.

| Andrei095gmr a răspuns:

Da!