| AlexDinTimis a întrebat:

I need help fast! Cand vreau sa instalez windows apas f2 casa intre in setup, corect? Dar nu intra si am incercat zeci de cd-uri cu windows si nici unul nu merge! Please help!

2 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Depinde de sistem. La laptopul meu e F12, la un alt laptop e Delete. Windows xp ar trebui sa mearga, daca e un cd bootabil (fara cd bootabil nu se poate instala xp) Dupa ce ai bagat cdul cu xp, aprinzi calculatorul si ar trebui sa apara

Press any key to boot from CD...

Daca nu apare inseamna ca cd'ul ori nu este bootabil, ori nu e fixat bine boot order-ul in BIOS. Intra in Bios imediat ce aprinzi calcul; de obicei se poate intra daca apesi repetat F2, dar fiecare calc functioneaza putin diferit.
http://www.youtube.com/watch?v=smL4hDBrN2A
Dupa aia intri in BOOT si fixezi CDROM/DVDROM Drive pe primul loc. Salvezi si iesi din BIOS. Daca e bun cd-ul trebuie sa intre sa apara "Press any key to boot from cd..." cand aprinzi calcul si citeste cdul. cu restul setup-ului te descurci.

| AlexDinTimis explică:

La mine nici macar nu se deschide. se restarteaza mereu