| ReZiSTorr a întrebat:

Imi ajunge sursa de 300W pentru: procesor AMD dual core 2, 10 GHZ, 2 gb rami si placa video ATI HD 5450?

Răspuns Câştigător
| Viktor_Nikodim_1996 a răspuns:

Salut nu te risca daca sursa e noua se merita daca la ce performanta ai tu acolo consuma cam 400 cel mai bine e sati ei una de 500. Dar e buna si aia de 300 care o ai tu daca e noua dar asigurate ca trafurile sunt destul de bune sa nu-ti faca fro bucurie
__funda__?

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca e sursa BUNA, da. Daca e pocnitoare, probabil ca da, insa si cind o sa crape... atunci sa vezi distractie!

| Ionait a răspuns:

Teoretic da. Componentele ar trebui sa consume pana in 200W. Totusi ar trebui una de minim 400W pentru viitoare upgrade-uri sau ca sa fii mai sigur.