| Raymiiiii a întrebat:

Imi merg jocurile PC GTA IV si Call Of Duty Modern Warfare 2 cu urmatorul PC? :
-Placa de baza : Gigabyte GA-G31M-ES2L
-Procesor : Intel Pentium Dual Core E5500, 2, 8 Ghz
-Memorie : Kingston DDR II 4GB, PC6400, 800 Mhz ( asta inseamna 4 GB RAM)
-HDD: WD 320GB, S-ATA
-Placa video : nVidia GeForce9500GT 3D, HD, 1GB/128B, DDR II
-Sursa alimentare : Spire RX420W reali.
-Windows : 7 Professional

Vreau raspunsuri in tema, cine are PC ca al meu poate si a incercat jocul si de la cei care se ocupa de PC-uri.nu de genul :,, iti merge brici frate, da de unde ai PC-ul asta "
Mersi

3 răspunsuri:
| EverthingIsPermited a răspuns:

Call of duty modern warfare 2 iti merge(eu am 2GB RAM), dar gta IV asta nu stiu sigur ca eu am incercat sa imi iau gta IV si mie se intepa si am umblat la setari(rezolutie si celelalte) dar tot greu mergea

| JaJe a răspuns:

GTA IV:
Windows XP with SP3 / Vista with SP1
1.8GHz Intel Core 2 Duo, 2. 4GHz AMD Athlon X2 64 or equivalent
1GB RAM (1.5GB for Vista)
16GB HDD Space
256MB nVidia 7900, ATi X1900 or equivalent
DVD-ROM Drive
Internet connection required for installation and online play

Gta 4 dupa cum vezi necesita minim nVidia 7900 si tu ai 9500GT deci sigur iti merge.

La fel va fi si cu Modern Warfare 2, ai o placa video destul de bunicica, o sa-ti mearga majoritatea jocurilor, nu in rezolutia maxima dar o sa poti juca.

Sper ca te-am ajutat!

| cRIT a răspuns:

Eu am rulat call of duty MW 2 pe 1 pc cu 1 gb ram si 2.6 ghz procesor la grafica medie deci nu cred ca o sa ai probleme cu el la grafica mai marisoara.Dar cu gta 4 am avut ceva probleme.Dar acum am 3 gb ram si 3.2 procesor si merge perfect la grafica aproape de maxim.Deci da o sa iti mearga