| Darker a întrebat:

Imi merg urmatoarele jocuri pe o placa video de 256mb pe un laptop :
- Mafia 2
- Godfather 2
Fifa 10 ( de la cat pana la ce fifa merg)
- Sleeping Dogs
- LA Noire.

Daca se poate spuneti-mi cat de bine o sa mearga si daca nu ce placa video ar trebui.

6 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Spune si numele placii, de ex : '' Nvidia GeForce 8700 GT '', '' Radeon HD 7700 ''.

Spune, te rog tot ce ai in pc : RAM, procesor si placa video.
Nu pot sa te ajut numai cu memoria placii video.
De exemplu '' The godfather 2 '' merge pe placa de 256mb dar daca cu tu ai tot 256 RAM, nu merge, in schimb daca ai 2GB iti merge happy

| Darker explică (pentru N0xEterniS):

Sincer nu stiu ce nume al placii are. Pur si simplu am aflat ca placa video este 256mb din Run - DXDIAG

| N0xEterniS a răspuns (pentru Darker):

Uite aici - >> http://i.imgur.com/yQmqRPx.png

| Darker explică (pentru N0xEterniS):

laughing. Ok o sa iti trimit numele imediat ce voi putea accesa acel laptop. (PS: deocamdata nu e la mine)

| Darker explică (pentru N0xEterniS):

Nume placa video SiS Mirage 3 Graphics 256mb
Procesor : Intel (R) Core TM Duo 2 CPU
766 mb Ram.
1280x800 32 bit 60HZ

| SpikeSpigel a răspuns:

Mafia 2 ar avwa sanse sa mearga, Sleeping Dogs nu prea, pe o placa video de 256 MB Slep Dogs nu merge nici pe low, dar ar trebui sa ne dai mai multe detalii si despre procesor si rami, ca sa ne dam seama mai usor