| anonim_4396 a întrebat:

Salut TpU!

Acum 2 saptamani mi-am instalat windows 7, pentru ca placa mea video sa citeasca tot ramul ( adica 8 gb ), si placa video ( de 4 gb + 2gb Hyper Memory ), plus niste jocuri care nu mergeu pe rabluta de XP.

Mi-am luat Far Cry 3, Call of Duty Black Ops 2, Garry's mod 13, Fifa 13, Fifa 11, Amnesia : The Dark Descendent, Just Cause 2, Call Of Juarez Gunslinger, Sleeping Dogs si inca niste jocuri.

M-am jucat bine mersii pe ele, toate mergeu perfect, nici un pic de lag ( toate setarile la jocuri erau la extrem, high ). si de aici, Pam...

Call of Duty Black Ops 2 : Cand intru in el se blocheaza tot calculatorul si trebuie sa dau un restart.
Fifa 11 : Cand intru in el se blocheaza tot calculatorul si trebuie sa dau restart.

Imi spuneti va rog ce trebuie sa fac? Daca le reinstalez degeaba, Adica fifa 11, habar nu am de ce se blocheaza, sa fim seriosi merge Sleeping Dogs la High, si nu merge fifa...

Dau funda celui ce da cel mai corect raspund, si celui care imi poate rezolva problema

2 răspunsuri:
| Snoopy001 a răspuns:

Frate laughing si eu am reformatat PC-ul tot de 2 saptamani, dupa ce mi-am marit ramul si placa video... ( 4 G ram, Placa video ruleaza pe 128 bit are 2G si o sursa noua ) Pai si eu ma jucam bine mersi pana cand acum cateva zile efectiv mi s-a restartat automat dupa care cand am intrat in Cube World a inceput sa mearga cu lag de abia se genera...

Apropo un windows cum merge mai bine in 64 bit sau 32 bit? Un prieten zicea ca ruleaza mai bine in 32. Sa imi dai un mesaj daca gasesti rezolvare MS!

| laur_6869 a răspuns (pentru Snoopy001):

Mai bine merge in 64!