| Andreidita211 a întrebat:

Imi merge gta 5 cu specificatile : Gtx 750 Ti, 6 G ram si Procesor Intel® Pentium® G3260, 3.30GHz? SI cam in cate fps. Pe ce grafica.

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Tind sa te contrazic, cu cat are setarile mai mari cu atat placa video munceste mai mult fiindca jocul va rula in mai putine fps-uri.
Pe scurt: Procesorul(dar si ramul) este responsabil de stabilitatea jocului cat timp ai fps-uri mari(60+),cu cat fps-urile sunt mai mari cu atat va fi mai instabil jocul si vor aparea blocaje, saraca placa poate duce mai mult dar nu rezista procesorul.
Andrei, cel eu zic sa pui setarile video cat mai mari cat sa iti mearga jocul in 30-40fps-uri,in plus jocul consuma mult ram deci dupa ceva timp o sa ti se mai intepe jocul, mie pe online imi ia 8gb ram numai jocul, in total am 11gb utilizati cu ce mai ia si sistemul.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Esti limitat de procesor, o sa ai lag la rezolutii peste 720p, cu detalii pe low si rezolutie sub 1360x768 e posibil sa mearga cat de cat.

| Andreidita211 explică (pentru Intruder19):

Cand tin fps pe 31 si am grafica alta pe ultra high normal nu am alg deloc
texture high wather ultra shadow very high populatia full distanta full 31 fps si merge perfect

| Andreidita211 explică (pentru bogdan324):

Da ai dreptate

| bogdan324 a răspuns (pentru Intruder19):

Tind sa te contrazic, cu cat are setarile mai mari cu atat placa video munceste mai mult fiindca jocul va rula in mai putine fps-uri.
Pe scurt: Procesorul(dar si ramul) este responsabil de stabilitatea jocului cat timp ai fps-uri mari(60+),cu cat fps-urile sunt mai mari cu atat va fi mai instabil jocul si vor aparea blocaje, saraca placa poate duce mai mult dar nu rezista procesorul.
Andrei, cel eu zic sa pui setarile video cat mai mari cat sa iti mearga jocul in 30-40fps-uri,in plus jocul consuma mult ram deci dupa ceva timp o sa ti se mai intepe jocul, mie pe online imi ia 8gb ram numai jocul, in total am 11gb utilizati cu ce mai ia si sistemul.

| AgentTorque a răspuns:

Da normal ca merge...dar sa nu te astepti la ultra 60fps
Sa spunem la 1280x720 o sa ai peste 30 fps..mai cauta pe yt