| Focus11 a întrebat:

Imi merge PES 2012 pe un laptop cu urmatoarele:
Proccesor: Intel(R) Pentium (R) CPU B940 @ 2. 00GHz 2.00 Ghz
Installed Memory(RAM): 4. 00GB
System Type: 64-bit Operating System
Placa video:Intel (R) HD Graphics Family 1, 6GB
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Magnifico a răspuns:

Da cu siguranta iti va merge!

PES 2012 RECOMMENDED SYSTEM REQUIREMENTS:
OS: Windows XP SP3, Vista SP2, 7
CPU: Intel Core2 Duo 2. 0GHz or equivalent processor
RAM: 2GB RAM
HDD: 8GB free hard disk space
VIDEO: DirectX 9.0c compatible video card. 512MB Pixel Shader 3.0 (NVIDIA GeForce 7900 or AMD/ATI Radeon HD2400 or better)
SOUND: DirectX 9.0c compatible sound card
DirectX 9.0c or higher (included on Disc)
1280 x 720 monitor resolution

SUPPORTED CHIPSETS:
NVIDIA – GeForce GTX550Ti, GTX470, GTX285, 9800, 8800, 8600, 7950, 7900, 7800, 7300, 6800, 6600, 6200
AMD/ATI – Radeon HD 6870, HD5850, HD5770, HD4870, HD4650, HD3870, HD2600, HD2400, X1900, X1650, X1600, X1300
Intel – HD Graphics 2000, HD Graphics 3000

Bafta!

| unknownn a răspuns (pentru Magnifico):

Nu prea cred ca sunt corecte cerintele astea de sistem pe care le-ai dat tu.
Adica eu am un var care are procesor AMD athlon 64 2, 2 GHZ(single-core), nVIDIA geforce 6200(256 mb), 1 gb ram.
Si din ce-am vazut eu nu era deloc sacadat, cu detaliile la High.

| unknownn a răspuns (pentru Magnifico):

Nu ma intereseaza pe mine site-ul ala, la cate fail-uri mi-a dat, n-am de gand sa-l mai folosec.
Eu ti-am spus din propria experienta, nu m-am luat dupa cerintele de pe net.

| Magnifico a răspuns (pentru unknownn):

Eu am foarte multe jocuri pe PC si nici eu nu am tinut cont de cerintele de sistem la inceput pana mi-am ars placa video.Ei bine asta a fost o schimbare buna pentru mine mi-am luat una de 1 gb in schimb.Si de atunci nu mai scot nimic fara sa verific inatai.Decat sa raman fara procesor si sa nu se mai deschida, sa mi se arda hard-ul, placa video, mai bine precaut! laughing

| unknownn a răspuns (pentru Magnifico):

Ghinionul tau, eu nu prea ma joc, am doar 4 jocuri in PC, dintre care doar 2 le mai joc foarte rar.

| Magnifico a răspuns (pentru unknownn):

Eu am doar 92 de jocuri instalate si inca vreo 10-15 dezinstalate day dreaming

| unknownn a răspuns (pentru Magnifico):

Ai prea mult timp liber ma nenelaughing

| Magnifico a răspuns (pentru unknownn):

Nu chiar a da si le-am numarat acum sunt 93 laughing

Si gandeste-te ca mie imi downlaodeaza cu 600 kb pe secunda la jocuri precum Napoleon Total War, Gta IV imi ia peste 4-5 sau chiar 6 ore sa le descarc si totusi am reusit sa strang o gramada.Instalarile le-am scos toate de pe pc si le am pe Dvd-uribatting eyelashes

| unknownn a răspuns (pentru Magnifico):

Si joci doar 10 din alea 93, asa-i?
De cat ai hard-ul?

| Magnifico a răspuns (pentru unknownn):

Nup.Depinde de ce chef am.Joc in jur la 20 sau chiar mai multe.

Hardul de 580 happy

| unknownn a răspuns (pentru Magnifico):

Da si mie niste idei de jocuri, dar sa fie mai mici pentru pc-uri mai modeste.

| Magnifico a răspuns (pentru unknownn):

Hai sa trecem la convorbirea prin mesaje nu de alta dar bagam intrebarea asta la "Populare"