| PrințesaDeAur a întrebat:

Imi poate recomanda cineva un pc bun de gaming la un pret decent? Gen sa duca fortnite, apex sau mai stiu eu ce

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Defineste "bun" si "pret decent". "Bun" poate fi si unul de "Tragi de el" si de-abia iti duce pe low tot, dar iti duce, adica indeplineste criteriile tale, bun e si unul mult mai scump de joci totul pe ultra si "iti duce". Cam in cate fps, la ce setari, ai anumite preferinte? Deja construit, pe piese?

| PrințesaDeAur explică (pentru CM7YRE):

As prefera unul deja construit dar e bine și pe piese, și gen sa ducă fortnite in vreo 80 -100 -150 fps

| CM7YRE a răspuns (pentru PrințesaDeAur):

Repet, "ce setari", si defineste "pret decent". Poti sa prinzi usor 150 pe low pe-o integrata cu 2400g, poti sa prinzi usor 150 pe ultra la full hd pe-un 2080ti

| PrințesaDeAur explică (pentru CM7YRE):

Până în 2.500 de lei

| CM7YRE a răspuns (pentru PrințesaDeAur):

Deja facut: http://bit.ly/2FG2dvt 2.399 ron
sau pe piese: http://bit.ly/2FIWrKF ceva mai "overkill" pe fps, dar la 2650 ron, cu 150 ron in plus. Bazeaza-te pe ideea aceea, 2200, 580, o sursa potenta cu putere destula, si semi-modulara sa arate bine, o carcasa incapatoare, airflow bun, rgb, ssd etc. Rami, 1 singur modul pe 3000 sa "fuga" si sa-i pui pe viitor alta placuta. Plus vega Bundle la 600 ron "cadou". Daca nu-ti place, poti sa scazi usor la 2.500 ron cu alta carcasa preferentiala si-o alta sursa putin mai mica, dar e deja destul de ok. Utilizeaza voucherul VCUHU9KS pentru o reducere de 1% (nu se cumuleaza daca produsul e deja intr-o promotie sau reducere mai mare), ma ajuta pe mine si tu (poate) primesti o reducere. Zi fumoasa! Daca ai intrebari, da mesaj, e mai usor!

| Intruder19 a răspuns:

Ce inseamna pret decent? Cat ai de gand sa aloci maxim pentru PC? Vrei neaparat facut de-a gata sau e ok si unul pe componente sa il montezi tu sau vreun prieten?