| Frog22 a întrebat:

Imi puteti da exemple de coolere pentru un fx4100, foarte bune si pana in 100 lei?

8 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Orice cooler poti cauta si tu la altex, pc garage, eMAG.
Procesorul e vechi asteapta 2 zile si iti iei ryzen 3

| Frog22 explică (pentru alexboss2020):

Nu stiu exact dupa ce sa ma iau cand cumpar un cooler pentru procesor, de aia am si intrebat. Plus ca mai degraba pastrez 4100 pentru ca daca as astepta ryzen 3 ar trebui sa imi cumpar o placa de baza cu am4 iar daca mi-as cumpara placa de baza cu am4 ar trebui sa imi cumpar alte placute de ram, deci spun pas la cumpararea unui nou procesor.

| alexboss2020 a răspuns (pentru Frog22):

Bine dar poate pretul procesorului o sa fie ieftin, inca nu sau anuntat preturile dar sigur for fi ieftine. Poti sa iti iei orice cooler, conteaza doar sa te uiti pe ce socket se potriveste daca ai socket am3+ sau fm2+ iti iei cooler pentru aceo socket, cauta sa fie unul mare

| Frog22 explică (pentru alexboss2020):

La ala m-am uitat si eu! Tu ce spui... l-ai cumpara?

| alexboss2020 a răspuns (pentru Frog22):

Nu e chiar un cooler perfect dar la pretul lui nu cred ca ai gasi ceva mai bun, poate ar fi bine sa iti iei un cooler zalman, ninja sau noctua dar deja depasesti cu 100-150 lei bugetul tau.Coolerul este bunicel nu te astepta sa ai 50grade la procesor cu acel cooler. Daca vrei 50 grade racire pe lichid, daca vrei 55-60 grade racire pe aer cu un cooler foarte bun si cu asta o sa ai maxim 65 grade.E o temperatura la limita dar nu este mare.

| alexboss2020 a răspuns (pentru Frog22):

E bun!