| Neacsa_Ciprian_1993 a întrebat:

Îmi puteți da un site de unde sa îmi fac o comunitate de gaming?

1 răspuns:
| aCek1ng a răspuns:

O comunitate de gaming nu se face chiar asa usor. In primul rand ai nevoie de un host care costa ceva bani. Dupa ai nevoie de o platforma IPBoard, PhpBB, MyBB, sau altele (la unele trebuie licenta deci prin urmare alti bani). Dupa plaftorma ai nevoie de un design apare pentru a atrage lumea la tine, de cateva servere de gaming, staff bine inchegat care sa posteze resurse, tutoriale si altele din lumea gaming-ului. Asta daca vrei sa ai succes. Daca doresti sa iti faci o comunitate doar asa care sa nu fie cine stie ce, poti incerca sa o faci pe o platforma gratuita cum ar fi forumgratuit doar ca trebuie sa ai grija sa nu le incalci termenii si conditiile, altfel iti vor inchide instant forumul. Succes!