| Bucătariu_Alexandru_2003 a întrebat:

Imi puteti zice si mie programele pentru a scripta un server de samp va rog frumos.
Si cum as putea sa incep un server de samp cu un gm pe localhost si dupa sa-mi cumpar un host.
Va rog sa-mi lasati:
-programele pentru a scripta
-un gm destul de bun pentru inceput
-o firma de host buna si destul de ieftina
-si un videoclip sau un youtuber care invata playerii sa-si faca un server de samp.

VA ROG DIN TOT SUFLETUL MEU AJUTATI-MA! DAU FUNDITA!
CA M-AM PLICTISIT SA TOT JOC PE SERVERE GEN BUGGED ETC. SI VREU SA-MI INCEP PROPRIA MEA COMUNITATE DE SAMP.

2 răspunsuri:
| Andreii002 a răspuns:

Salut! Sa le iau la rand : Pentru a scripta ai nevoie de Pawno. Un GM bun care sa nu iti dea batai de cap este HardGaming ( Nu are baza de date MYSQL), dar are cateva buguri. NU exista gamemode fara buguri.O firma destul de buna, dupa parerea mea, ar fi gazuidejocuri, poti cumpara host samp la 4.99 euro cu baza de date si 100 slots (e oferta). Poti invata sa scriptezi de la Edison, face tutoriale pe Youtube si chiar explică foarte bine. Sper ca te-am ajutat! Seara placuta! Seya

| Bucătariu_Alexandru_2003 explică:

-si cum il pot pune pe un localhost