| anonim_4396 a întrebat:

Imi spune si mie cineva care este secretul de a avea multe like-uri, multi followeri, multe cereri de prietenie pe Facebook si nu numai?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu am vreo 2000 și ceva de urmăritori pentru ca tot primeam cereri de la cunoscuți pe care le acceptam, apoi de la mai puțin cunoscuți apoi de la necunoscuți și din ce in ce mai multe de fiecare data. Adică dacă acceptam vreo 20 de prieteni primeam apoi încă vreo 200 de cereri. Dar chestia asta funcționează pentru fete, nu pentru ca am cine știe de poze, chiar dimpotrivă ci pentru ca începeam sa apar la sugestii și băieții oricum majoritatea vor sa aibă cât mai multe persoane in lista. Dar eu nu prea văd rostul sa ai mulți prieteni, adică intr-adevăr ai multe line-URI dar ce faci cu ele? E mai bine sa ai numai cunoscuți in lista. Adică mie in loc sa îmi apăra in News Feed ce mai fac prietenii și cunoștințele mele îmi apar postări multe de la necunoscuți și trebuie sa dau mereu unfollow.