| AlroAlex98 a întrebat:

Imi spune si mie cineva cum e cu jocul asta Metin2, ca nu stiu ce trebuie sa fac sa iau experienta sa cresc in level etc, am doar level 1 si nu stiu nimic despre joc

2 răspunsuri:
| Deyu0713 a răspuns:

Fara suparare pentru toti cei care joaca Metin, dar Metin e un joc de tot rahatul. Trebuie sa te bati cu tot felul de monstrii ca sa cresti in level si sa castigi bani ca sa poti sa iti iei tot felul de iteme...din punctul meu de vedere e cel mai penibil joc.

| Onlares a răspuns:

Serios tu chiar nu sti ce e Metin? E prima oara cand vad asta.Metin 2 e un joc online.Da trebuie sa cresti in level.Primest misiuni calatoresti prin taramuri, vorbesti cu prieteni etc.Nu am mai jucat metin de aproape 2 ani.Tin minte ca am ramas la level 35.Pe vremea acea era un joc bun dar acum e plin de cocalari si hackeri.Jocul a parut in Romania in anul 2005 dar are o grafica de 2001.Nu e un joc de durata.La un moment dat chiar nu mai ai ce sa faci si te plictisesti deoarece gameplay-ul e foarte repetitiv.Eu zic ca mai bine ai juca un joc adevarat gen Dota 2 sau TF2 dar e treaba ta.Iar experienta in metin o strangi cand te lupti cu animale, monstrii, amazoane si adaugi cat mai multi prieteni. Poti sa iti cumperi armuri si arme si alte chestii din sat.Dar cum am zis o sa te plictisesti repede stiu ca acum 2 ani toti prietenii mei erau obsedati de prostia asta dar l-ea trecut dintr-o data. Daca chiar vrei sa te apuci e treaba ta.