| Antonioseby a întrebat:

Imi spuneti si mie cateva jocuri cu poveste, cu o grafica buna? De preferat sa fie de tip stealth. Protagonistul poate fi femeie/barbat.

Jocuri gen The Plague Tale sau Tomb Raider as dori.

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Eu unul sunt fanul seriei Assassins Creed, cred ca Black Flag are cea mai cool poveste, sau ma rog, printre cele mai frumoase mai ales daca ai vazut serialul intitulat Black Sails, jocul face referire la anumite personaje din serial si se leaga de povestea reala.
Din seria A.C mai imi place si Brotherhood / 3, nu spun ca nu sunt faine si celelalte dar eu unul personal pe asta le-am jucat, la lista as mai putea adauga Syndicate care nu prea m-a dat pe spate... dar totusi a fost destul de ok si ala.

Alta serie frumoasa mi se pare Far Cry, am jucat F.C 3 si Primal, dar si celelalte par destul de frumoase, ai story + fps + open world + grafica, iar asta e un plus pentru seria Far Cry

Ultimul joc si inchei : The Witcher 3, povestea / grafica / movementul / libertatea pe care o ai in joc, e cireasa de pe tort.

| Antonioseby explică (pentru Alexuţ02):

Am uitat sa spun ca am terminat si jocurile din seria Assassin's Creed iar Black Flag este si preferatul meu laughing) Mulțumesc de răspuns.

3 răspunsuri:
| TomyBrave2019 a răspuns:

Toată seria Far Cry, Vampyr, Vampires: The Masquerade - Bloodlines 1 și 2, The Forest (vechi dar fain), The Witcher, Assassin's Creed.

| Anonimulantisocial17 a răspuns:

Și mie îmi plac jocurile cu poveste,serios nu înțeleg de ce toți joaca doar CSGO fortnite și lol când sunt atâtea jocuri faine cu o poveste și grafică mișto nu înteleg de ce uni joaca aceiași chestie de mi de ori. Mai joc și eu CSGO din când în când dar în rest jocuri cu poveste incerca sa joci Quantum bracke,Control, Mad max, Halblade sacrifice, Hitman, max payne3, rezident evil2, the division2