| Irimies_Ayana_1995 a întrebat:

Imi spuneti va rog cum sa ma conectez pe minecraft PE de pe telefon? Mie imi spune sa imi scriu numele si atat si cand vreau sa intru pe un server scrie ca nu am cont.Va rog ajutati-ma ☺

1 răspuns:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Pentru a putea juca cu cineva (co-op) trebuie sa fii conectat la aceeasi retea Wi-Fi. Daca vrei sa joci la distanta trebuie sa creezi pe calculator un server. Daca nu vrei sa deschizi un server cauta pe internet servere de minecraft pocket edition.