| AnoNymOuSS11 a întrebat:

In cate fpsuri imi merge GTA V cu acest PC:
procesor i5 4460 3. 2GHz
placa video AMD Sapphire R7 370 4 GB
8 GB RAM

10 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Depinde de rezolutie. Ar trebui sa mearga lejer.

| CPAElites a răspuns:

Rezolutie Full HD grafica data pe mediu spre high va rula cu ~45 fps-uri.

| AnoNymOuSS11 explică:

Sa vedem care are dreptate laughing))

| AnoNymOuSS11 explică:

rolling on the floor) 60 fpsuri de cand mi-am luat gta v merge fara probleme, mi-am adus aminte sa vad daca a raspuns unu corect, nimeni nu a raspuns pacat.

| AnoNymOuSS11 explică (pentru AnoNymOuSS11):

Joc la very high cateva setari date pe high

| Krun a răspuns:

Grafica:

Ultra - 20 fps
High - 30 fps
Mediu - 40 fps
Low - 50 fps

Personal, iti recomand sa-ti pui setarile pe Mediu. Stiu, deoarece am o configuratie putin mai buna, si pe Mediu, merge foarte bine. Graficile, daca le dai pe mediu, vor arata cam la fel cu cele de pe PS4.

| Gonrax a răspuns (pentru Krun):

Pe low 50 fps? Prinde mult mai mult de atât.

| Krun a răspuns (pentru Gonrax):

Nu, nu prinde. Stiu sigur.

| Gonrax a răspuns (pentru Krun):

Are i5-4460 frate, și placa bunicică, cum să nu prindă?
Am jucat pe high cu i3-4170 și gtx 750 ti. Fără lag.

| KodrutZ a răspuns (pentru Gonrax):

Daca stie el, ce sa ne bagam noi. Stie el, i-a zis Zana Maseluta. Si AMD sucks, Intel rulz, NVIDIA e verde, treburi de-astea.
On-topic - si eu am jucat in full HD, cu i3 2120 si GTX 750 Ti, si mergea bine-mersi pe "aproape ultra" - nu am putut sa pun tot la maxim ca placa video are doar 2 GB si GTA V are nevoie de 4 ca sa dai toate alea la maxim in full hd.