| anonim_4396 a întrebat:

PC meu : 2gb RAM, 2Ghz, Procesor- Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180, placa video- radeon x1550 DDR2, PCI-Express x16 1.0. Intrebarea mea este daca pot sa pun o placa video( Sapphire Radeon HD6570 DDR3 2gb 128-bit) pe sistemul meu si daca pot jocurile vor merge bine? Va multumesc Funda pentru cel mai clar raspuns.

Răspuns Câştigător
| geosto a răspuns:

Eu zic ca merge! La acest tip de jocuri nu cere prea multe cerinte! Uite, al meu e amd, si recomand! Constantin_Mircea_1988 are dreptate! Eu zic, cu timpul daca dispui de bani sa mai pui o placa de un 1 gbRAM! Sa ai 3 gb ram! Si se simte!

| Hitback a răspuns (pentru geosto):

Mercii! mult

6 răspunsuri:
| Constantin_Mircea_1988 a răspuns:

Daca placa video e pe pci-e poti sa stai linistit...desi iti recomanda sa mergi pe nVIDIA g-force daca ai procesor Intel si chipset intel...se "pupa" mai bine Intel cu nVIDIA g-force si amd cu radeon ..parerea mea

| Hitback a răspuns (pentru Constantin_Mircea_1988):

Poti sa imi recomanzi o placa video nVIDIA? 2gb?

| geosto a răspuns:

Dar desigur acum, dupa cum vad procesorul e cam slabut! mai nou jocurile noi aparute cere o putere a procesorului! Placa video e destul de buna! Dar vezi, cum ar fi F.E.A.R 3, Crysis 2 si mai ales sta sa apara anul acesta Crysis 3 care are bineinteles asteptari la baza, configurari!

| Hitback a răspuns (pentru geosto):

Deci imi recomanzi sa o pun? eu vreau sa mearga bine World of tanks, League of legends jocurile astea. big grin

| Hitback a răspuns (pentru geosto):

Merci ca mi-ai mai raspuns la intrebari. dar am intrebar azi care dintre radeon hd6570 2gb si nVIDIA gt630 2gb merge mai bine cu procesoru meu Intel pentium dual cpu. si mi-a zis un baiat andi( mai putin important cine) ca nVIDIA merge mai bine dar mi-a mai zis ca daca o cumpar nu pot sa o pun deoarece e prea puternica pentru sistemul meu si va trebui sa imi schimb si placa de baza si procesorul si sa mai bag ceva rami. ce sa fac ca nu mai inteleg. oricum dupa parerea ta merge sa pun macar o placa de 1gb daca asta nu merge ( gt 630) Multumesc mult!