| BlagaAndrei a întrebat:

Intrebare Metin2: Deci salut, sunt putin nelamurit.Stiu ca o vraja daca o evoluezi la maxim se face M iar dupa? am vazut ca sunt niste carti care le poti citi da' nu e sigur ca le poate citi vreau sa ma lamuriti ca nu prea inteleg rostu cartilor, la cate carti fac mai mare sau cum e?

3 răspunsuri:
| floppy98 a răspuns:

ai nev de carti multe si.ai nev de 2 pergamente unu e verde nu mai stiu cum il chema si unu e mai galben ele doua te ajuta la sa poti citi carti una dupa alta si sa iti reuseasca de.fiecare data bun cand ai tot citit carti ai ajuns la G1 de acolo ai nevoie de pergamentul ala galben ca sa poti citi continuu niste cristale galbene (SS) la atea nu ai nev de xp ci de grad deci ai grija sa ai boabe zen... dupa ce ai facut P nu mai ai nimic de facut pentru ca e.Maestrul Perfect

| Simbol1 a răspuns:

Dupa M se face m1, m2...,m9 iar dupa evolueaza la g1, g2,...,g9,P iar pentru g1 pana la P iti trebuiesc cristale galbene(piatra spiritului care costa cam 10kk pe metin2ro).
Cartile de care ai aflat tu sunt pentru a face de la magia m1 pana la magia m9 si pentru fiecare m in plus iti trebuie mai multe carti, dar trebuie sa citesti cate o carte pe zi deci trebuie sa joci multi ani sa te faci mare).

| spirake25 a răspuns:

Trebuie sa iti iei concentrate (cu aceste concentrate poti citi o carte dupa alta)dar iti trebuie si experienta ca sa le poti citi.iti itrebuie in total de 55 de carti reusite ca sa poti duce magia la g1. sper ca am fost de folos.