| Anonimul6763 a întrebat:

Intrebarea 1:Ce se intampla daca nu pui driverul la placa video? Intrebarea 2big grinaca imi apare in start meniu la windows 10 nVIDIA control panel inseamna ca il am instalat?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai placa video instalata nu o sa poti folosi Aero (pe Windows 7 nu mai e bara transparenta) si (posibil, nu neaparat) rezolutia nu poate fi data cat suporta monitorul, ci mai slaba. Si daca iti apare nVidia control panel inseamna ca il ai instalat. Totusi, poti instala (il iei de pe net) GeForce Experience ca sa poti updata automat placa video.

| sykaTHEoNe a răspuns:

Da inseamna ca e instalat, nu iti fa griji de placa video, Windows 10 baga totul automat,incluzand si driverul placii video.
Daca nu pui driverul de la placa video nu prea o sa poti sa faci nimic, o sa ai lag cand misti fereastra de la my computer etc., nu o sa iti poti alege rezolutia maxima, deci nu prea poti sa faci nimic, si nici nu te poti juca nici un joc pentru ca o sa iti dea o eroare.
Sper ca te-am ajutat.