| DeltaAlexRo a întrebat:

Ip dinamic=router iar static=cablu?
Explicati-mi va rog.
Funda.

Răspuns Câştigător
| Bogdan7265 a răspuns:

Nu chiar asa, sa iti explic daca ai ip static nu ti se va schimba ip-ul niciodata char daca iesi de pe calculator iar cel dinamic se va schimba de fiecare data cand te conectezi la net(ex:cand deschizi calculatorul).
Ps: am router-ip dinamic
pun cablu-ip dinamic
depinde de ce furnizor de net ai in general cum am eu RDS dar daca te duci la ei iti pot schimba din ip static in dinamic si invers din cate stiu
O zi buna!

1 răspuns:
| FunlandCompany a răspuns:

Nu in toate cazurile pentru IP dinamic conexiunea si face personal de catre tine prin Dial-up, iar la IP static pur si simplu netul porneste odata cu pc-ul de unul singuri sper ca te-am ajutat. Funda? big grin